دانلود طرح درس سالانه درس نرم افزار ایلوستریتور کاربر گرافیک رایانه ای با Illustrato فرمت فایل PDF پی دی اف + فایل اکسل excel
دانلود طرح درس سالانه درس نرم افزار ایلوستریتور کاربر گرافیک رایانه ای با Illustrato PDF طرح درس کارورزی دانشگاه فرهنگیان
[caption id="attachment_453001" align="alignnone" width="300"]
طرح درس سالانه ایلوستریتور[/caption]
طرح درس سالانه
عنوان درس: گرافیک رایانه (نرم افزار ایلاستریتور)
سال تحصیلی: [ذکر نشده]
تعداد ساعات در هفته: 18 ساعت
منبع: کتاب کاربر ILLUSTRATOR
| ماه | هفته | عنوان درس | اهداف جزئی | ارزشیابی، فعالیتها و وسایل مورد نیاز |
|---|---|---|---|---|
| مهر | دوم | ایدهیابی و خلاقیت | نرم افزار ایلاستریتور | کامپیوتر مجهز به نرم افزار |
| سوم | آشنایی با دانش آموزان | آشنایی با دانش آموزان و پرسیدن نظر آنان در رابطه با رشته گرافیک و توضیح در مورد پروژه های عملی طول سال | کاغذ معمولی و پوستی، مداد و پاکن | |
| چهارم | طراحی دستی | آشنایی دانش آموزان با انواع تکنیک طراحی حروف خصوصاً طراحی آزاد و دو مداد | کاغذ معمولی و پوستی | |
| آبان | اول | بررسی آثار تمرین و رفع ایرادات و تغییر نهایی | واحد کار 1: دانش آموز بتواند بر اساس فرم حروف کلیدی بقیه حروف الفبا را طراحی کند | - |
| دوم | تمرین جدید طراحی 5 کلمه با حروف تاییدی | توانایی ایجاد و مدیریت اسناد Illustrator | دانش آموز بتواند طی مراحلی با کنار هم چیدن حروف و کادر بندی و اضافه کردن عناصری، آن کلمات را به لوگوتایپ تبدیل کند | |
| سوم | بررسی لوگوتایپ های طراحی شده و رفع ایرادات و تایید نهایی | طراحی دستی و آماده سازی اتودها برای اجرا با نرم افزار | معرفی کتاب و سایت ها برای ایدهیابی و تدریس در کارگاه نرم افزار | |
| چهارم | تدریس جدید طراحی پیکتوگرام و آزمون کتبی نرم افزار | کار با ابزارهای طراحی و ویرایش | آشنایی با روشهای طراحی پیکتوگرام و آشنایی با وارد کردن حروف تاییدی اسکن شده در محیط نرم افزار | |
| آذر | اول | بررسی اتودهای تمرینی دانش آموزان و رفع ایرادات | طراحی دستی و ادامه واحد کار 3: Object / اجزای اشیا | توانایی اجرای تمرین های قبل در محیط نرم افزار |
| دوم | آشنایی با پوستر و انواع آن و تکنیک های اجرای آن | واحد کار 4: توانایی کار با ابزارهای انتخاب | از دانش آموز انتظار میرود با انواع ابزارها و فرامین نرم افزار مسلط باشد | |
| سوم | ارائه تمرین جدید: جستجو و دیدن انواع پوسترها و نقد و بررسی آنها و انتخاب یک اثر از یک طراح و اجرای همان ایده با تکنیک انتخابی | طراحی اتودهای تاییدی در محیط نرم افزار و ذخیره سازی آنان | - | |
| چهارم | ارائه تحقیق به دانش آموزان از مکاتب مختلف طراحی پوستر در جهان به صورت گروهبندیهای 2 نفره | ادامه واحد کار 4 و طراحی تمرینات قبل در محیط نرم افزار | آشنایی دانش آموز با مکاتب مختلف پوستر و تفاوتهایی که در سبک اجرا دارند | |
| دی | اول | تمرین های عملی و فعالیتهای کلاسی در هر جلسه بررسی میشود | آشنایی با خروجی گرفتن از کارهای عملی با فرمتهای مختلف در محیط نرم افزار و آماده سازی آنها برای چاپ | اجرای نرم افزاری و پرسش و پاسخ و رفع اشکال از نرم افزار |
| دوم | مرور مطالب و اجرای نهایی تمرینات با نرم افزار | بالا بردن توانایی صحبت و اظهار نظر کردن و ایجاد تعامل زبانی بین دانش آموزان |
طرح درس سالانه کاربر گرافیک ایلاستریتور[/caption]