دانلود طرح درس طراحی و زبان بصری پایه دهم صفحات 53 تا 59 کتاب تصویرسازی آموزشی و تایپوگرافی رشته فتوگرافیک فرمت فایل PDF  پی دی اف

دانلود طرح درس طراحی و زبان بصری پایه دهم صفحات 53 تا 59 کتاب تصویرسازی آموزشی و تایپوگرافی رشته فتوگرافیک PDF  طرح درس کارورزی دانشگاه فرهنگیان

[caption id="attachment_453250" align="alignnone" width="300"]طرح درس طرح درس تصویرسازی آموزشی و تایپوگرافی[/caption]

طرح درس روزانه تصویرسازی آموزشی و تایپوگرافی


مشخصات کلی:

  • کتاب: تصویرسازی آموزشی و تایپوگرافی

  • پایه: دهم

  • رشته: فتوگرافیک

  • نام مدرس: —

  • شماره صفحات: ۵۹ تا ۵۳

  • سال تحصیلی: —

  • عنوان درس: طراحی و زبان بصری

  • زمان تدریس: — دقیقه

  • آموزشگاه: هنرستان —


تحلیل آموزشی (محتوای درس):

  • مفهوم تجزیه (آنالیز) تصاویر

  • روش‌های بازنمایی تصویر و کاربرد آنها در تصویرسازی

  • تأثیرات بینی خطوط و سطوح مختلف در بازنمایی تصاویر


هدف‌های کلی درس:

  1. دانش‌آموز با مفهوم آنالیز و ساده‌سازی آشنا شود.

  2. دانش‌آموز تأثیرات بینی خطوط و سطوح مختلف در بازنمایی تصاویر را بداند.

  3. دانش‌آموز نسبت به تغییر شکل و اغراق در تصاویر اطلاع نشان دهد.

  4. دانش‌آموز بتواند یک آنالیز از تصویر یک حیوان را انجام دهد و به چهار روش مختلف بازنمایی کند.


هدف‌های رفتاری:

  1. دانش‌آموز مفهوم آنالیز و بازنمایی تصویر را بیان کند. (درک و فهم - شناختی)

  2. دانش‌آموز چند نمونه از روش‌های بازنمایی تصویر را بیان کند. (شناختی - درک و فهم)

  3. دانش‌آموز انواع تأثیرات بینی خطوط و سطوح را تجزیه و تحلیل کند. (شناختی - تجزیه و تحلیل)

  4. دانش‌آموز با الهام از طبیعت، بافت‌های زیبا در کلاس (منزل) خلق کند. (عاطفی - ارزش‌گذاری)

  5. دانش‌آموز بتواند یک آنالیز از تصویر یک حیوان انجام دهد و به چهار روش مختلف بازنمایی کند. (مهارت - روانی حرکتی)


پیش‌دانسته‌ها:

  • آشنایی با انواع خطوط و سطوح هندسی در کتاب طراحی و زبان بصری


ارزشیابی ورودی:

  • دانش‌آموزان قبلاً با انواع خطوط و سطوح هندسی در کتاب طراحی و زبان بصری آشنا شده‌اند و می‌توانند آنها را نام ببرند.


فعالیت‌های آموزشی و زمان‌بندی:

  1. معرفی درس جدید – ۵ دقیقه

  2. ارائه محتوای درس (روش‌های بازنمایی تصویر) – ۲۰ دقیقه

  3. توضیح و نمایش آنالیز تصویر و ساده‌سازی – ۲۷۰ دقیقه

    • دانش‌آموزان با راهنمایی معلم، یک حیوان را آنالیز کرده و به چهار روش بازنمایی می‌کنند.

  4. ارزشیابی تکوینی – ۲۵ دقیقه

    • دانش‌آموزان نتایج کار خود را ارائه داده و بازخورد دریافت می‌کنند.

[caption id="attachment_453248" align="alignnone" width="270"]طرح درس طرح درس کتاب تصویرسازی آموزشی و تایپوگرافی pdf[/caption]