no-img
سایت دبیران فایل

طرح درس تلفیقی چندپایه ریاضی شش پایه درس پول - سایت دبیران فایل


سایت دبیران فایل
اطلاعیه های سایت دبیران فایل

ادامه مطلب

طرح درس تلفیقی چندپایه ریاضی شش پایه درس پول
zip
اردیبهشت ۹, ۱۴۰۰
۷,۹۰۰ تومان
۷,۹۰۰ تومان – خرید

طرح درس تلفیقی چندپایه ریاضی شش پایه درس پول


در این طرح درس تلفیقی چندپایه ریاضی شش پایه درس پول را برای شما قرار داده ایم. طرح درس تلفیقی چندپایه ریاضی شش پایه درس پول در قالب فایل ورد WORD آماده خرید و دانلود می باشد. ۳۲ صفحه

فرمت فایل: ورد قابل ویرایش.طرح درس تلفیقی چندپایه ریاضی شش پایه درس پول ۳۲ صفحه

نمونه ای از طرح درس تلفیقی چندپایه ریاضی شش پایه درس پول ۳۲ صفحه

چارچوب پیشنهادی طراحی آموزشی در کلاس های چند پایه

تلفیق در پایه های تحصیلی اول تا ششم

موضوع به تفکیک پایه های تحصیلی : ریاضی شش پایه عنوان : پول

زمان: ۲ جلسه آموزشی
هدف‌های یادگیری به تفکیک پایه‌های تحصیلی :

طرح درس و طراحی آموزشی در کلاس های چند پایه موضوع آموزش پول

پایه اول

• کسب مهارت در ساختن یک الگو
• تعمیق مفاهیم: بالا، پایین، چپ، راست، بین، وسط، ردیف، ستون
• آشنایی با پول و واحد پول در ایران
• درک مفهوم اضافه کردن

پایه دوم

• آشنایی با پول و واحد پول ایران
• کسب مهارت تبدیل سکه‌ها به یکدیگر
• کسب مهارت در جمع و تفریق ده‌تایی

پایه سوم

• درک مفهوم ۱۰۰۰
• درک مفهوم ارزش انواع سکه‌ها و اسکناس‌ها
• کسب مهارت در ساختن ۱۰۰۰ ریالی با سکه و اسکناس
• کسب مهارت در بازنمایی سکه‌ و اسکناس به عدد چهار رقمی و بالعکس
• کسب مهارت در تبدیل ریال به تومان

پایه چهارم

• درک مفهوم ۰۰۰/۰۰۰/۱
• کسب مهارت در ساختن ۰۰۰/۰۰۰/۱ با سکه و اسکناس
• کسب مهارت در تبدیل تومان به ریال
• کسب مهارت در بازنمایی عدد به سکه و اسکناس و بالعکس
• توسعه مهارت جمع و تفریق اعداد شش رقمی (با حاصل تا هفت رقم)

پایه پنجم

• درک مفهوم۰۰۰/۰۰۰/۰۰۰/۱
• توسعه مهارت در تبدیل ریال به تومان و بالعکس
• کسب مهارت در تقسیم عدد ده‌ رقمی بر یک رقمی
• توسعه مهارت در جمع و تفریق (با حاصل تا هفت رقم)
• کسب مهارت در محاسبه کسری از یک عدد

پایه ششم

• تعمیق مفهوم۰۰۰/۰۰۰/۰۰۰/۱
• کسب مهارت در تقسیم عدد ده‌ رقمی بر یک رقمی
• توسعه مهارت در جمع و تفریق اعداد
• توسعه مهارت در محاسبه کسری از یک عدد

راهبردهای آموزشی : اکتشافی و تعاملی
روش آموزش : حل مسئله و یادگیری مشارکتی
شیوه ی ارزش‌یابی به تفکیک پایه های تحصیلی: توصیفی
روش وابزارهای جمع اوری اطلاعات : مشاهده با ابزار چک‌لیست، پرسش‌های شفاهی، آزمون‌های عملکردی، پوشه کار
روش‌های ارائه بازخورد :کتبی – شفاهی

طرح درس چیست؟

طرح درس یک برنامه یا یک چهارچوب منظم و سازماندهی شده است. که معلم آن را طرح ریزی می کند. تا فرایند تدریس و آموزش را هدفمندانه شروع کند، با نظم پیش ببرد و به موقع، به پایان برساند. همچنین طرح درس همانند یک نقشه راه می ماند که مسیر تدریس را مشخص می کند.

طرح درس به دو صورت طراحی می شود. طرح درس سالانه یا ترمی و طرح درس روزانه یا جلسه ای

سالانه یا ترمی

برنامه ای برای یک سال تحصیلی یا یک ترم درسی است که به صورت کلی تدوین می شود.

روزانه یا جلسه ای

برنامه ای برای یک روز یا یک جلسه درسی است که به صورت جزئی تدوین می شود.

اهمیت و فواید استفاده از طرح درس

– استفاده بهینه از زمان

– تحقق بهتر اهداف درسی از نظر کمی و کیفی

– کاهش بی نظمی و هرج و مرج در کلاس

– ایجاد انگیزه در معلم و دانش آموزان

– افزایش اعتماد به نفس مدرس یا معلم

– ایجاد یادگیری عمیق تر و پایدارتر در دانش آموزان

– نهادینه شدن نظم و انضباط در فعالیت های دانش آموزان

نمونه ی پیش نویس یک طرح درس

 

گام اول: مشخصات

گام دوم: اهداف محتوایی و شناختی

به این سؤالات پاسخ دهید:

  • می خواهید دانش آموزان چه مطالبی را بدانند یا قادر به انجام چه کاری باشند؟
  • انتظار دارید دانش آموزان چه دانش، مهارت، استراتژی یا رفتاری را بیاموزند؟
  • دانش آموزان چه محتوا یا مفهوم مهمی را یاد  بگیرند؟
    در این باره به چه استانداردهایی باید مراجعه کرد؟

گام سوم: سؤالات راهنمای درس

چرا دانش آموزان باید به این موضوع علاقه نشان دهند یا آن را بدانند؟

چه سؤالات بحث برانگیزی در مورد این درس وجود دارد؟

چه سؤالاتی دانش آموزان را کمک می کند تا بر جنبه های مهم موضوع تمرکز کنند؟

 

گام چهارم: ارزش یابی

چگونه متوجه می شوید که دانش آموزان به اهداف مورد نظر رسیده اند؟

  • از چه ابزارهایی برای ارزش یابی استفاده می کنید؟
  • دانش آموزان چگونه در ارزش یابی مشارکت خواهند کرد؟
  • چگونه خود را ارزیابی می کنند؟
  • تکنولوژی چه نقشی در ارزش یابی خواهد داشت؟

گام پنجم: ارتباطات

کدام یک از نیازها، علایق و دانسته های قبلی دانش آموزان می تواند مبنایی برای این درس باشد؟

ممکن است دانش آموزان با چه مشکلات مفهومی ای رو به رو شوند؟

چگونه می توان این درس را به سایر موضوعات درسی مرتبط کرد؟

 

گام ششم: فعالیت های یادگیری

دانش آموزان موظف به انجام کدام فعالیت های یادگیری مشارکتی هستند؟

  • چگونه می توانند دانش و مهارت را فرا گیرند، دانایی، توانایی و خلاقیت خود را نشان دهند و یادگیری را مدیریت کنند؟
  •  چه دلایلی وجود دارد که بتوان گفت این درس چالش برانگیز، بین رشته ای یا ویژه است؟
    استفاده از تکنولوژی چگونه به یادگیری دانش آموزان کمک می کند؟

گام هفتم: استراتژی های تدریس

از چه تمرین هایی برای درس استفاده خواهید کرد؟

  • محیط اطراف چه اثری بر یادگیری این فعالیت ها دارد؟
  •  نقش شما چیست؟
  • نقش دانش آموزان در یادگیری درس چیست؟

ویژگی های یک طرح درس مناسب :

۱_ روشی که برای آموزش سوره های قرآن ارائه می شود تداخلی با سایر برنامه های دوره پیش دبستانی نداشته باشد و به صورت هماهنگ و مکمل و در کنار کار قرار گیرد.
۲_ از آنجا که سنین خردسالان قادر به استفاده از نسخه مکتوب قرآن کریم نیستند ،طرح درس باید برای این گروه با این ویژگی کارایی داشته باشد.
۳_ از یک طرف ساده و بی پیرایه باشد و از طرف دیگر دارای جذابیت باشد.
۴_ با ویژگی های روانی و اجتماعی گروه خردسال هماهنگ باشد.
۵_ هماهنگی با گروه و از طرف دیگر استقلال و هویت مستقل را بیاموزد.
۶_ بنابراین لازم است تا مدت زمان کلاس کم باشد.
۷_ با فرهنگ ایرانی و سنت آموزش قرآن کریم در میان ایرانیان هماهنگ باشد.

اهداف :

هدف کلی: آشنایی بیشتر دانش آموزان با محاسبه ضرب

اهداف جزئی: انتظار می رود فراگیران بعد از تدریس این درس بدانند:

۱-اگر صورت و مخرج یک کسر را بر یک عدد ثابت ضرب کنیم کسری به وجود می آید که با کسر اول مساوی است.

۲- اگر صورت و مخرج کسری را بر یک عدد ثابت تقسیم کنیم کسری به دست می اید که با کسر اول مساوی است.

اهداف رفتاری: انتظار می رود که بعد از پایان این درس دانش آموزان بتوانند:

۱-برای کسر های مختلف کسر مساوی با آن بنویسند.

راهنمای خرید طرح درس  : برای خرید انلاین طرح درس  ابتدا بر روی لینک خرید بالا (دکمه سبز رنگ) کلیک نمائید . تا وارد صفحه خرید آنلاین طرح درس شوید .در صفحه خرید آنلاین نام و نام خانوادگی ، شماره موبایل و ایمیل خود را وارد کنید .و بر روی خرید کلیک نمائید.

همچنین برای دریافت آپدیت نمونه سوالات ضمن خدمت،اخبار ضمن خدمت، طرح درس ، پرسش مهر ،طرح جابر و برنامه سالانه و تقویم اجرایی… عضو کانال شوید:

کانال تلگرام طرح درس:        https://t.me/tarhdaars

کانال تلگرام پرسش مهر:         https://t.me/poorseshmehr

کانال تلگرام دبیران و ضمن خدمت:  https://t.me/dabirfile

کانال سروش: http://Sapp.ir/dabiranfile

کانال ایتا: http://eitaa.com/dabirfile

حتما برای دریافت راهنما و پشتیبانی طرح درس، ضمن خدمت و پرسش مهر عضو کانال ما شوید (لیست کانال ها در پاراگراف بالا )



برچسب‌ها :
, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

دیدگاه ها


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

error: قادر به کپی نمی باشید!!